blackwater
15 آذر 1401 - 09:56

«سلمان ما» روایتی تازه از تولد تا رحلت سلمان فارسی به کتابفروشی‌ها رسید

کتاب «سلمان ما» به قلم رضا کاشانی اسدی به همت انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «سلمان ما» به قلم رضا کاشانی اسدی در انتشارات سوره مهر منتشر شد. این کتاب که در مرکز آفرینش‌های ادبی و کارگاه قصه و رمان حوزه هنری شکل گرفته با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه راهی بازار نشر شده است.

«سلمان ما» در مورد شخصیت سلمان فارسی است که پس از جستجوی فراوان اسلام را دین خود انتخاب می‌کند. این کتاب در سه فصل تدوین شده است و روایت‌گر دوران زندگی این شخصیت از دوران کودکی تا رحلت وی است.

این نویسنده با سابقه‌ای که در نوشتن از شخصیت‌ها و وقایع مختلف تاریخی دارد پیش از آن هم کتاب «پشت درهای بهشت» را با موضوع رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه منتشر کرده بود.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«سبکبال و شادمان، کنار منبر ساده پیامبر ایستاده بودم. از شوق دیدار خورشید، تن و بدنم می‌لرزید. در محضر نور چه جای سخن گفتن همچون منی؟!

عبدالله با یک طبق خرما در میان جمعیت می‌چرخید تا همه دهان خود را شیرین کنند که با دیدن پیامبر (ص) زبانم باز شد:

خدای یگانه را سپاس می‌گویم که جرس بیداری را از دیرباز در وجود من به صدا در آورد. تولد من روزی نبود که از دامان مادر زاده شدم، زمانی بود که به دامان اسلام راه یافتم. پس مرا فرزند اسلام بخوانید!

حلقه غلامی را از جیب بیرون آوردم:

این حلقه غلامی را امروز از گوش من بریدند تا حلقه بندگی الله را بر گوش جان بیاویزم. اگر در همین لحظه مرگم فرا رسد شادمانم. چرا که پس از عمری جست‌وجو به وصال گم‌گشته خویش رسیده‌ام؛ پس مرا آزاده شده پیامبر بخوانید!»

کتاب سلمان ما در تیراژ ۱۲۵۰ نسخه و با قیمت ۹۸ هزار تومان به همت انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 899169